​E pësoi humbjen e parë këtë sezon, reagon Simone Inzaghi

Futboll

​E pësoi humbjen e parë këtë sezon, reagon Simone Inzaghi

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 21:43
Simone Inzaghi

Interi e ka pësuar humbjen e parë në këtë sezon në Serie-A pasi është mposhtur nga Lazio të shtunën me rezultat 3-1.

“Nerazzurrët” kishin kaluar në avantazh përmes penalltisë së Ivan Perisic, por Ciro Immobile e konvertoi në gol një penallti të bërë nga Bastoni dhe pastaj Anderson dhe Savic përmbysën rezultatin në “Olimpico”.

Trajneri Simome Inzaghi pranoi pas ndeshjes se skuadra e tij e humbi ekuilibrin dhe bëri shumë gabime.

“Nga shfaqjet tona të fundit, kjo ishte më e mira. Një skuadër si e jona kur është 1-0 nuk duhet bërë kaq shumë gabime", tha Inzaghi për “DAZN”.

"Ne morëm atë gol nga penalltia dhe pastaj e humbëm kokën. Kjo nuk duhet të ndodhë. Goli i tretë ishte më i keqi, pasi ne nuk po mbroheshim siç duhet dhe u fikëm. Ne e humbëm fokusin tonë dhe kishte akoma kohë për të kompensuar golin e dytë”, theksoi trajneri italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat