Liverpooli fiton në Madrid! Messi dy gola, Reali dhe Interi bindshëm

Nga: Kemajl Goca Më: 19 tetor 2021 Në ora: 21:41

(E plotësuar) - Liverpooli shënon fitore të madhe, me rezultat 3:2 ndaj Atletico Madridit, në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit B të Champions League në futboll.

Ndeshje me rivalitet të madh është zhvillua në “Wanda Metropolitano” në Madrid, mes Atleticos dhe Liverpoolit.

4. Shakhtar Donetsk    3    0    1    2    0:7

Për Atleticon shënoi Antoine Griezmann (20' e 34') dhe për Liverpoolin Salah (8' e 78’ nga penalltia) e Keita (13').

Është interesant, se në minutën e 52-të, Griezmann ndëshkohet me karton të kuq.

Liverpooli kryeson me 9 pikë duke e lënë pas Atletico Madridin.

Reali Madridi shënon fitore të madhe në udhëtim, me rezultat 5:0 ndaj Shakhtarit. Kryvtsov (37'), Vinicius (51', 56'), Rodrygo (65'), Benzema (90+1’) shënuan për Realin.

Interi tregon lojë më të mirë duke e mundur me rezultat 3:1  Sheriff Tiraspolin.
Për Interin shënuan Dzeko (34'), Vidal (58') e de Vrij (67') dhe për Sheriff Tiraspolin realizoi Thill (52').

Lionel Messi është në formë, realizoi dy gola. PSG triumfon me 3:2 ndaj RB Leipzig. Për PSG-në shënuan Mbappe (9'), Messi (67' e 74'-nga penalltia) dhe për Leipzigun An. Silva (28') e Mukiele (57'). Në minutën e 90+5, Mbappe dështon nga penalltia.

90+1' Benzema realizon për 0:5 për Realin.

88' Lionel Messi është në formë. PSG është në epërsi me 3:2 ndaj RB Leipzig. Për PSG-në shënuan Mbappe (9'), Messi (67' e 74') dhe për Leipzigun An. Silva (28') e Mukiele (57').82' ndeshje me emocione sidomos në Madrid.

79' Lojë me rivalitet të madh.

78' Salah realizon nga penalltia dhe kalon në epërsi me 2:3 Liverpoolin.

75' Sfida interesante.

67' de Vrij realizon, Interi Sheriff 3:1.

65' Diaz shënon për Porton, avancon me 1:0 ndaj Milanit.

65'Rodrygo shënon duke e shtuar epërsinë 0:4 të Realit.

64' Në Madrid vazhdon edhe më tej rezultati baras (2:2) mes Atleticos e Liverpoolit.

62' Shumë gola në 6 ndeshje.

58' Vidal kalon në epërsi me 2:1 Interin.

57' Mukiele shënon për Leipzig-un, duke e kaluar në epërsi me 1:2 ndaj PSG-së.

56' Vinicius Junior realizon për epërsinë në 0:3 për Realin.52' Sheriff Tiraspol po befason për të mirë, Thill shënon dhe barazon rezultatin 1:1 me Interin.

Në minutën e 52-të, Griezmann ndëshkohet me karton të kuq.

51' Vinicius Junior shton epërsinë (0:2) e Real Madridi.

50' Interi dhe Reali janë në epërsi, iu duhet fitorja me çdo kusht.

47' Fillojnë pjesët e dyta.

Përfunduan pjesët e para.

43' Interi po tregon lojë të mirë dhe avancon me 1:0 ndaj Sheriff.

41' Ndeshja më e bukur mes Atletico - Liverpool.

37' Rrebesh gola në Madrid.

37' Kryvtsov shënon autogol për epërsinë e Realit, 0:1.

34' Interi është në epërsi me golin e Dzekos.

34' Griezmann në formë, barazon rezultatin 2:2.

28' An. Silva shënon për Leipzig dhe barazon rezultatin 1:1.

22' Në Madrid ndeshje më atraktive.

20' Antoine Griezmann ngushton epërsinë Atletico - Liveroool (1:2).  19' Liverpooli po tregon formë të lartë në Madrid.

16' Atletico Madrid është në presion të madh.

13’ Futbollisti Naby Keita shton epërsinë e Liverpoolit, 0:2. Atletico është në disavantazh.

10' Kylian Mbappe dinak, relaizon për PSG-në. PSG - Leipzig 1:0.

8' Goal! Mohamed kalon në epërsi LIverpoolin.

7' Interi kërkon fitore me çdo kusht.

6' Asnjë gol deri me tash në asnjë ndeshje.

3' Atletico - Liverpool, sfidë me emocione.

1' Fillojnë ndeshjet.

Gjithçka gati për sfidën e madhe mes Atletico Madridit dhe Liverpoolit.

Ndeshja më interesante e mbrëmjes së sotme.