Reagimi i Xhakës pas kualifikimit të Zvicrës në Kampionatin Botëror

Futboll

Reagimi i Xhakës pas kualifikimit të Zvicrës në Kampionatin Botëror

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 11:46
Reagimi i Xhakës pas kualifikimit të Zvicrës në Kampionatin Botëror

Në një paraqitje të mrekullueshme kundër Bullgarisë, Zvicra e ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin e ardhshëm Botëror.

Helvetikët i shënuan katër gola dhe derisa Italia luajti baras ndaj Irlandës së Veriut, morën kreun e Grupit C dhe siguruan kualifikimin e drejtpërdrejtë.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, nuk ka mundur t’i ndihmojë përfaqësueses së tij në ndeshjet e fundit për shkak të lëndimit.

Megjithatë, ai është shprehur i gëzuar që Zvicra është kualifikuar për ‘Katar 2022’.

“Do të shkojmë në Kampionatin Botëror. Shumë krenar me këtë grup – çfarë viti kemi pasur!”, ka shkruar Xhaka në postimin e tij në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat