Portieri i Arsenalit sfidon Ronaldon

Futboll

Portieri i Arsenalit sfidon Ronaldon

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 20:03
Cristiano Ronaldo dhe Aaron Ramsdale

Portieri i Arsenalit, Aaron Ramsdale, po shijon një përballje me yllin e Manchester United, Cristiano Ronaldo javën e ardhshme.

Aaron Ramsdale i Arsenalit shijon përballjen me yllin e Man Utd, Cristiano Ronaldo – “Unë me të vërtetë shpresoj se ai është në të”

Dyshja do të shkojnë ballë për ballë të enjten, kur Arsenali të udhëtojë në Old Trafford për të përballur Manchester United.

Ramsdale ka bërë një fillim të mirë të jetës në Arsenal që kur u bashkua në verë nga Sheffield United për një tarifë fillestare prej 24 milionë funte.

Dhe tani portieri mezi pret të provojë veten kundër Ronaldos, i cili u rikthye në Premier Ligë këtë verë pas largimit nga Juventus.

“Nuk e kisha menduar kurrë se do të luaja kundër Ronaldos, por me të vërtetë shpresoj se ai do të jetë kundër nesh, sepse më jep një shans për të testuar veten”, tha Ramsdale.

“Aq sa të doni të shkoni diku si ai (Old Trafford), nuk ka ndjenjë më të mirë sesa të hipni në krye të dikujt dhe të thoni se kam pasur një betejë të plotë me Ronaldon”.

Arsenali bëri një fillim të lëkundur të sezonit, duke humbur tre ndeshjet e para në Premier Ligë, por ata janë rikthyer që atëherë.

Ata shkojnë në ndeshjen e kësaj fundjave me Newcastle, duke zbritur në vendin e pestë dhe Ramsdale beson se ka arsye për optimizëm.

“Ju shikoni disa lojtarë gjatë javëve të fundit, të cilët kanë edhe mjaft të rëndësishëm si Emile Smith Rowe dhe Bukayo Saka, të cilët janë një lloj fëmijësh,” shtoi Ramsdale.

“Ne po i vërtetojmë njerëzit që gabojnë çdo javë dhe nuk po vendosim një tavan se ku mund ta çojmë veten dhe sa mirë mund të bëjmë”, është shprehur Ramsdale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat