Leart Paçarada me gol e asistim çon në këmbë gjermanët, por i ndodhi më e keqja!

Nga: Kemajl Goca Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 14:39
Leart Paçarada me gol e asistim çon në këmbë gjermanët

Leart Paçarada me gol e asistim çon në këmbë gjermanët!

Futbollisti nga Kosova, Lear Paçarada, po tregon formë të madhe në fanellën e St. Paulit. St. Pauli është në epërsi (2:1) ndaj për Nurnberg-ut vendas në 45 minutat e parë.

Burgstaller shënoi në minutën e 3-të duke iu falënderuar asistimit perfekt të mbrojtësit Paçarada.

Pas 7 minutave (10’), Paçarada thellon epërsinë 0:2 të St. Paulit. Geis në minutën e 21-të ngushton rezultatin në 1:2
Paçarada ishte prej me të mirëve në fushë, por i ndodhi më e keqja në minutën e 27-të.

Ai lëndohet dhe u detyrua ta lëshoi fushën, që është një hendikep i madh për skuadrën gjermane. Kjo është ndeshje e javës së 15-të.