Chelsea importon tre pikë

Futboll

Chelsea importon tre pikë

Nga: K.G. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 23:00
Mount

Chelsea importon tre pikë të mëdha nga Watfordi.

 Të kaltrit shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Watfordit, në takimin e javës së 14-të në Premier League në futboll.

Për Chelsean shënuan Mount (29') e Ziyech (73') dhe për Watfordin Dennis (43').

Chelsea kryeson me 33 pijë e Watford është në të 17-tin me 13 sosh.

Duhet shtuar se, gjatë kësaj ndeshje, një tifoz ka pësuar një arrest kardiak në fillimin e ndeshjes së Premier League.

Marcos Alonso ka njoftuar arbitrin për atë që po ndodhte në shkallët e stadiumit dhe ndeshja është ndërprerë.

Stafet mjekësore të dy ekipeve i kanë shkuar në ndihmë tifozit dhe kanë arritur ta stabilizojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat