Alemany: I kërkuam Dembeles të largohet sa më parë

Futboll

Alemany: I kërkuam Dembeles të largohet sa më parë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:51
Alemany: I kërkuam Dembeles të largohet sa më parë

Drejtori sportiv i Barcelonës, Mateu Alemany ka folur për situatën e sulmuesit Ousmane Dembele. Francezit i skadon kontrata në verë dhe raportohet se nuk do rinovojë, kësisoj Çavi ka kërkuar që ta shesin në këtë afat dimëror.  

Tani edhe Alemany ka bërë me dije që i kanë kërkuar Dembeles të largohet sa më parë të jetë e mundur, derisa ka zbuluar se lojtari ka refuzuar disa oferta.

“E kuptojmë që vendimi i Dembele është të mos vazhdojë dhe vendimi ynë është komunikuar për të.

Duam lojtarë besnik dhe i kemi thënë që të largohet sa më parë të jetë e mundur. Në gjashtë muaj kemi bërë disa oferta për Dembelen. Vendimi i trajnerit është i qartë”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Dembele nuk është ftuar për takimin e sotëm ndaj Bilbaos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat