Hadërgjonaj me ekipin e tij gjunjëzojnë gjigantin turk

Futboll

Hadërgjonaj me ekipin e tij gjunjëzojnë gjigantin turk

Nga: K. Goca Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:55
Hadërgjonaj me ekipin e tij gjunjëzojnë gjigantin turk

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Hadërgjonaj, me ekipin e tij, Kasimpasa, sonte befasuan me lojë e rezultat gjigantin turk, Galatasaray. 

Kaasimpasa triumfon në udhëtim me rezultat 3:1 ndaj Galatasarayt, në ndeshjen që zhvillua në stadiumin "Nef" në Stamboll. 

Hadërgjonaj u paraqit nga minuta e parë. 

Për Kasimpasa-n shënuan Donk (45+3'), Bozok (60'), Varga (90+5')  dhe për Galatarasayn realizoi Dervisoglu (39'). 

Pas javës së 22-të në elitën e futbollit turk, Galatasaray është në vend të 13-të me 27 pikë e Kasimpasa e 15-ta me 24.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat