Conte e ka etiketuar Hugo Lloris si një nga portierët më të rëndësishëm në botë

Futboll

Conte e ka etiketuar Hugo Lloris si një nga portierët më të rëndësishëm në botë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 11:52
Conte e ka etiketuar Hugo Lloris si një nga portierët më të rëndësishëm në botë

Antonio Conte e ka etiketuar Hugo Lloris si një nga portierët më të rëndësishëm në botë, pasi ai ia kushtoi të ardhmen e tij Tottenhamit.

Spurs konfirmoi këtë mëngjes se fituesi i Kupës së Botës Lloris kishte nënshkruar një kontratë të re dyvjeçare që do të zgjasë deri në vitin 2024.

Marrëveshja do të zgjasë lidhjen e tij me Spurs në 12 vjet pas ardhjes së tij nga Lyon në 2012.

Trajneri Conte tha: “Është e rëndësishme që kapiteni ynë ka rinovuar kontratën e tij. Jo vetëm për një vit, por për dy.

“Do të thotë se klubi dhe i gjithë mjedisi i besojnë atij. Ai është një pikë referimi për ekipin dhe klubin. Ishte e drejtë të lidhej një kontratë për dy vjet.

“Ai është një portier i rëndësishëm në botë, ka fituar shumë me kombëtaren e tij, është kapiten i Francës, kapiten i Tottenhamit.

“Mendoj se ishte e drejtë të rinovohej kontrata e tij me klubin, ishte shumë mirë që u bë kjo”, deklaroi Conte.

Lloris pritej të kthehej në Francë këtë verë, me Tottenhamin që dihet se ka qenë në kërkim të një numri të ri 1 përpara sezonit të ardhshëm.

Por ardhja e Conte ka luajtur një rol kyç në bindjen e 35-vjeçarit që të rikthehet në klub për të paktën dy sezone të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat