​Eriksen afër mbylljes së marrëveshjes me skuadrën angleze

Futboll

​Eriksen afër mbylljes së marrëveshjes me skuadrën angleze

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:06
Christian Eriksen

Ish-mesfushori i Interit, Christian Eriksen raportohet se ka rënë dakord për kushtet personale mbi një kontratë gjashtëmujore me skuadrën e Premierligës, Brentfordin.

Sipas “Sky Sports Neës”, Eriksen po i mbyll detajet përfundimtare të marrëveshjes afatshkurtër me Brentfordin dhe duhet të nënshkruajë gjatë ditëve të ardhshme.

Reprezentuesi danez ndërpreu kontratën e tij me Interin me pëlqim të ndërsjellë muajin e kaluar, një hap i pashmangshëm sepse rregullat italiane nuk e lejojnë atë të luajë futboll me një defibrilator kardiovaskular të implantuar në zemrën e tij.

Prandaj, Eriksen ka qenë duke u stërvitur me klubin e tij të vjetër Ajaxin dhe Antonio Conte, ish-trajneri i tij te Interi, tha se ishte i hapur për të mirëpritur danezin për stërvitje në Tottenham Hotspur gjithashtu.

Ai deklaroi se dëshira e tij është të rikthehet në skuadrën daneze për Kupën e Botës 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat