Newcastle United e gatshme të ofrojë 70 milionë euro

Futboll

Newcastle United e gatshme të ofrojë 70 milionë euro

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:45
Viktor Osimhen

Newcastle United e gatshme të ofrojë 70 milionë euro!

Newcastle është gati të bëjë një lëvizje të madhe në merkato.

Pasi nuk arritën të bënin shumë për serbin Dushan Vlahoviç, sheikët janë gati të negociojnë me sulmuesin e Napolit, Viktor Osimhen.

Nigeriani ishte nën radarët e Liverpul përpara se ai të shkonte drejt Napolit. Tani duket se radarët nga Premier liga janë ndezur sërish, me Newcastle që është gati të paguajë për lojtarin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat