Strakosha e Hysaj me Lazion kokulur nga Porto

Futboll

Strakosha e Hysaj me Lazion kokulur nga Porto

Nga: K.G. Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 22:54
Strakosha e Hysaj me Lazion kokulur nga Porto

Portieri Thomas Strakosha dhe mbrojtësi Elseid Hysaj u paraqitën për Lazion, por kthehen kokulur nga Porto.

Lazio mposhtet me rezultat 2:1 nga Porto në takimin e 1/16-ës së finales së Europa League.

Strakosha u paraqit titullar e Hysaj nga minuat e 72-të. 

Spanjolli Toni Martinez është autor i dy golave, në minutën e 37-të e 49-të, për fitoren e Portos. 

Futbollisti Zaccagni (23') shënoi për Lazion. Skuadra nga Roma tani duhet mendojë për sfidën e kthimit, që nuk do ta ketë të lehtë me Porton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat