Zeneli asiston në Francë, Reims me tre pikë domethënëse

Futboll

Zeneli asiston në Francë, Reims me tre pikë domethënëse

Nga: K.G. Më: 13 mars 2022 Në ora: 16:56
Zeneli asiston në Francë, Reims me tre pikë domethënëse

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, është protagonist i fitores së Reims-i, me rezultat 1:0 në konak të Angers-it. 
Në minutën e 24-të, Zeneli asistoi e Flips shënoi. 

Në minutën e 34-të, Donis i Reims ndëshkohet me karton të kuq, duke lënë ekipin me një lojtar me pak në fushë. 

Zeneli u zëvendësua në minutën e 61-të. 

Pas javës së 28-të në kampionatin francez, Angers renditet në vend të 14-të me 29 pikë e Reims i 12-ti me 35.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat