​Formacionet zyrtare të derbit Gjilani-Ballkani

Futboll

​Formacionet zyrtare të derbit Gjilani-Ballkani

Më: 3 prill 2022 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Ballafaqimi ndërmjet Ballkani dhe Gjilanit do të jetë kryendeshja e xhiros së 27-të në Superligën e Kosovës

Skuadra e trajneri Ilir Daja është në vendin e parë me 54 pikë, pesë më shumë se skuadra e Ismet Munishit që është e treta.

Një fitore e Ballkani në këtë ballafaqim do të bënte që skuadra nga Suhareka të krijonte një shkëputje prej tetë pikësh dhe do të bënte kështu një hap të madh në rrugën drejtë titullit.

Ndeshja fillon nga ora 13:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi, Sorsa, Useini, Halili, Hoxha, Dabiqaj, Aziz, Musolli, Kelmendi, Progni, Krasniqi

Ballkani: Frashëri, Baftiu, Thaçi, Potoku, Jashanica, Dellova, Hoxha, Emerllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat