Inzaghi tregon lumturinë por jo thjesht nga rezultati

Futboll

Inzaghi tregon lumturinë por jo thjesht nga rezultati

Më: 15 prill 2022 Në ora: 23:23
Inzaghi tregon lumturinë por jo thjesht nga rezultati

Simone Inzaghi, trajneri i Interit, ka folur për SKY në fund të ndeshjes së fituar 3-1 ndaj Spezias. “Mendoj se ishte një fitore e pjekurisë, e kthjelltësisë. E dinim që nuk ishte e lehtë, nuk më pëlqyen dhjetë minutat e para, për lehtësi e dhamë atë mundësi. Por ishte një fitore e rëndësishme për ne”.

Rreth Sanchez dhe Lautaro. “Pas një kohe të gjatë që kisha të gjithë skuadrën në dispozicion, mund të zgjidhja. Filluan dy lojtarë dhe më pas i ndryshova, në pankinë kisha Caicedon që meriton një hapësirë.

Na pëlqen të luajmë vertikalisht, kemi krijuar në tri ndeshjet e fundit të fituara. Edhe kur nuk arritëm të fitonim, krijuam shumë raste. Ne kemi fituar tre ndeshjet e fundit, është normale të kemi besim”.

Mbi ndryshimet e sulmit. “Mendoj se janë të pajtueshëm me njëri-tjetrin, Dzeko dhe Lautaro kanë luajtur së bashku për një kohë të gjatë. Correa bëri mirë në fillim. Herë pas here do të kërkoj çiftin më funksional, në gjashtëdhjetë minutat e para mendoj se Dzeko dhe Correa luajti një lojë të shkëlqyer”.

Rreth Gosens. “Sot mund të ishte tashmë momenti i tij, në muajin e parë ai duhej të punonte. Ai mund të luante, por më pas zgjodha situata të tjera. Robin po punon shumë mirë, ashtu si edhe Caicedo. Ata po na japin një dorë të mirë, do të vijë koha. “.

Rreth D’Ambrosio. “Ai nuk humbi asnjë ndeshje kur e thirra, ai nuk humbi një ndeshje. E di që mund të mbështetem tek ai, ai është shumë i rëndësishëm.” Si e menaxhoni presionin? “Mendoj se ka gjithmonë, është e qartë se kemi ikur nga një kalendar i ngarkuar, i rëndësishëm, sfida e dyfishtë me Liverpool-in, ndeshja me Milanin… Kemi humbur disa pikë, por është një rrugë normale si çdo tjetër”.

Mbi sulmin e derbit. “Është herët. Kanë mbetur edhe tre seanca stërvitore, do të shohim në vijim, sepse më pas do të duhet të luajmë të martën, të shtunën dhe të mërkurën. Do të ketë vend për të gjithë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat