Ancelotti: Unë kam Realin tim

Futboll

Ancelotti: Unë kam Realin tim

Më: 11 maj 2022 Në ora: 16:15
Ancelotti: Unë kam Realin tim

“Haaland te City? Nuk më pëlqen të flas për këto gjëra. Ai është një lojtar i madh në një klub të madh, por unë jam me ekipin tim që më dha një tjetër finale të Champions League.”

Kështu ka deklaruar Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid, duke komentuar kalimin e sulmuesit norvegjez nga Dortmund te Manchester City. Duke folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Levantes, Ancelotti u përpoq të distancohej nga këërkesat e merkatos dhe ardhjet e mundshme të Rudiger dhe Mbappe.

“Pa finales do të ketë kohë për të folur për këtë.

Tani për tani ne duhet ta përfundojmë mirë sezonin. Të flasësh për mëkaton e së ardhmes nuk është një gjë e mirë, nuk dua. Dua të flas për të nesërmen. Cortuois, Vinicius dhe Benzema do të rikthehen nga minuta e parë.

Është dita për të folur për këtë gjë, jo për blerje të supozuara në merkato”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat