Do të ketë trazira të mëdha në Tiranë më 25 maj për finalen e madhe mes Romës dhe Feyenoord

Futboll

Do të ketë trazira të mëdha në Tiranë më 25 maj për finalen e madhe mes Romës dhe Feyenoord

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:24
Foto ilustrim

Tiranë- Më 25 maj në Tiranë do të zhvillohet finalja e madhe e Conference League mes Romës dhe Feyenoord. 

Rreth 20.000 tifozë italianë dhe holandezë pritet të jenë në arenën kombëtare.

Ndërsa numri i përgjithshëm i tyre mund të shkojë deri në 90,000.

Eskperti i sigurisë publike Ervin Karamuço paralajmëron se në këtë ditë Tirana mund të përfshihet nga një valë incidentesh nga trazirat e huliganëve por sipas tij askush nuk e ka përmendur një fakt të tillë deri më tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat