Paralajmëron gazetari italian – nesër ditë e madhe për ‘dramën’ Mbappe

Futboll

Paralajmëron gazetari italian – nesër ditë e madhe për ‘dramën’ Mbappe

Më: 16 maj 2022 Në ora: 19:36

‘Drama’ Kylian Mbappe po vazhdon.

Mbrëmë, futbollisti francez, Kylian Mbappe ka thënë se para datës 28 maj do ta zbulojë lajmin për të ardhmen e tij.

Kjo nuk ka shtyrë ndjekësit e futbollit që të qetësohen dhe të rrinë në pritje, por pati efekt të kundërt.

Fabrizio Romano sot raporton se nesër do të jetë një ditë e madhe lidhur me fatin e Mbappe.

Lojtari do të ketë kontakte direkte të reja me skuadrën ‘Los Blancos’.

Gazetari italian insiston se gjatë kësaj jave do të finalizohet gjithçka sa i përket vendimit për të ardhmen e fituesit të Kupës së Botës me Francën.

Mbappe lidhet me një kalim të mundshëm te Real Madrid tash e sa kohë, por ka pasur edhe zëra që e lidhin me një rinovim të mundshëm me PSG.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat