Malisheva në barazh, Dukagjini siguron ekzistencën

Futboll

Malisheva në barazh, Dukagjini siguron ekzistencën

Nga: K. Goca Më: 22 maj 2022 Në ora: 16:58
Dukagjini siguron ekzistencën

Malisheva nuk ia doli të marrë tre pikë dhe mbetet në barazh. Dukagjini i Klinës kthehet me një pikë me shije të fitores, duke u nda baras (0:0) me Malishevën në stadiumin “Liman Gegaj” në Malishevë.

Mbi 4 mijë shikues panë lojë të fortë deri në fund, Dukagjini i trajnerit Armend Dallkut mbetet i pamposhtur.

Ndeshje me tensione e me kartona të kuq në fund të ndeshjes, përjashtohen dy lojtarë.

Dukagjini përfundon në vend të shtatë me 50 pikë, dy më shumë se Malisheva, kjo e fundit mbetet në barazh.
Malisheva për të mbetur në ligë do të luajë me Vushtrrinë, ekipin e ligës së parë të Kosovës, Grupi B.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat