Suspendohet trajneri i femrave i PSG-së

Futboll

Suspendohet trajneri i femrave i PSG-së

Më: 25 maj 2022 Në ora: 10:42
Suspendohet trajneri i femrave i PSG-së

Kryetrajneri i femrave të Paris Saint-Germainit, Didier Olle-Nicolle, është suspenduar për "veprime të papërshtatshme" ndaj anëtarëve të organizatës, njoftoi klubi të martën.

Olle-Nicolle, në krye që nga korriku i kaluar, akuzohet për veprime "të papajtueshme me vlerat sportive dhe njerëzore të Paris Saint-Germainit".

Ai do të vendoset në pushim deri në përfundimin e një hetimi të brendshëm nga ekipi francez.

“Paris Saint-Germain u informua sot për veprimet dhe komentet e papërshtatshme ndaj të cilave dyshohet se ishin ekspozuar anëtarët e ekipit të tij të femrave”, thuhet në një deklaratë të klubit.

Këto fakte dhe vërejtje, nëse konfirmohen, do të ishin të papajtueshme me vlerat sportive dhe njerëzore të Paris Saint-Germainit.

“Paris Saint-Germain e merr shumë seriozisht situatën dhe synon të hedhë dritë të plotë mbi faktet dhe komentet e raportuara. Në këtë kontekst dhe për të ruajtur interesat e të gjitha palëve të përfshira, trajneri i ekipit të femrave është lënë sot në pushim. , me marrëveshje të ndërsjellë me Paris Saint-Germainin”, thuhet në komuniktën e klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat