Futbollistët më rënie më të madhe të vlerës

Futboll

Futbollistët më rënie më të madhe të vlerës

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 11:56
Futbollistët më rënie më të madhe të vlerës

Messi, Kane dhe Lukaku ishin ndër lojtarët me rënien më të madhe të vlerës. 

Lionel Messi ishte në listën e lojtarëve me rënien më të madhe të vlerës së transferimit gjatë sezonit të kaluar. Në krye të renditjes ishin vetëm dy futbollistë të Atlétiko Madrid, Markos Llorente dhe Koke.  Sipas Transfermarkt, vlera e tyre është ulur me 35 milionë euro.

Në vendin e tretë ishin Lionel Mesi, Hari Kejn, Romelu Lukaku, Frenki de Jong, Kasemiro, Timo Verner dhe Mark-Andre ter Stegen – minus 30 milionë euro nga kostoja e mëparshme.

Në krye të dhjetëshes ishte Antoni Marsial, i cili u bë më i lirë me 29 milionë euro. Në kohën e transferimit nga Barcelona te PSZH, çmimi i tregut të Messit vlerësohej në 80 milionë euro, në fund të vitit të kaluar – 60 milionë, dhe në fund të sezonit u ul në 50 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat