Kujtim Shala kërkon diçka të para 32 viteve, në ndeshjen Kroaci - SHBA!

Futboll

Kujtim Shala kërkon diçka të para 32 viteve, në ndeshjen Kroaci - SHBA!

Nga: K. Goca Më: 24 qershor 2022 Në ora: 15:47
Kujtim Shala kërkon diçka të para 32 viteve, në ndeshjen Kroaci - SHBA!

Me 17 tetor të vitit 1990, ende pa u shpërbë ish Jugosllavia, në stadiumin në “Maksmir” të Zagrebit, u zhvillua ndeshja revyale mes Kroacisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kujtim Shala u paraqit titullar dhe ishte shqiptari i parë që mbrojti ngjyrat e Kroacisë, pas tij Ardian Kozniku. 

Kroatët shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj amerikanëve.

“Mund ta di kush e ka fanellën time, Kroaci - SHBA. 1990!

E dhënë, por nuk e di kujt!”, ka shkruar Kujtim Shala në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat