​Pioli tregon objektivin kryesor të Milanit në sezonin e ri

Futboll

​Pioli tregon objektivin kryesor të Milanit në sezonin e ri

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 12:35
​Pioli tregon objektivin kryesor të Milanit në sezonin e ri

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, e sheh titullin e Serie A si një pikënisje për kuqezinjtë në edicioni e ri garues 2022/23.

Milani u shpall kampion i Serie-A në sezonin e fundit pas një luftë të ashpër me rivalin e qytetit, In\terin, deri në javën e fundit.

“Mund të jem i lumtur vetëm me komplimentet e shumta të marra. I ndaj me klubin dhe një grup lojtarësh që gjithmonë kanë dhënë më të mirën. Ata kanë besuar gjithmonë në atë, në cilësitë dhe trajnerin e tyre”, tha fillimisht Pioli.

“Ekipi qëndron në momente të vështira, duke na dhënë kënaqësi të madhe. Për këtë arsye, titulli duhet të jetë një pikënisje. Ne e dimë se kemi arritur diçka të rëndësishme, veçanërisht për një grup tifozësh që nuk e kishin parë ekipin e tyre të fitonte për një kohë të gjatë.”, shtoi ai.

Pioli u emërua trajner i Milanit në vitin 2019 dhe fillimisht udhëhoqi kuqezinjtë në kampionatin e tyre të parë në Ligën e Kampionëve pas tetë vitesh dhe më pas fitoi Scudetton e 19-të në historinë e klubit, i pari që nga 2010-11.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat