Samuel Mone nuk do të jetë më pjesë e FC Prishtinës

Futboll

Samuel Mone nuk do të jetë më pjesë e FC Prishtinës

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:17
Samuel Mone

Futbollisti afrikan Samuel Mone nuk do të jetë më pjesë e FC Prishtinës.

"Mbrojtësi 19-vjeçar nga Gana erdhi te Prishtina në gusht të vitit 2021 ndërkohë që tashmë i ka skaduar kontrata dhe nuk është në planet e trajnerit Ismet Munishi.

Mone gjatë qëndrimit në kryeqytet më shumë është paraqitur në ekipin e juniorëve teksa në shumë pak ndeshje është përfshirë në skuadrën e parë.

FC Prishtina uron suksese në karrierën e gjatë që e pret përpara Samuel Monen", njofton FC Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat