Firmos në kategorinë e dytë të Marokut…24-vjeç

Futboll

Firmos në kategorinë e dytë të Marokut…24-vjeç

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 17:26
achim Mostour

Ku mund të shkojë talenti nëse nuk ka përulësi? E thjeshtë, shihni Hachim Mostour. Në moshën 14-vjeçare do të firmoste për Milanin me një rrogë prej 500.000 eurosh. Më pas do të kthehet në lojtarin më të ri që kishte luajtur në histori me Kombëtaren e Marokut.

Të gjitha mediat flisnin për të duke e krahasuar me Ronaldinho dhe Neymar. Megjithëse luante në ekipin e të rinjëve të Milanit, të gjithë tifozët kuqezinjë ishin në dijeni të Hachim Mastour si të ishte pjesë e ekipit të parë.

E gjitha kjo vetëm për shkak të videove mbreslënëse që publikoheshin në Youtube, ku lojtari në fjalë bënte lëvizje impresionuese. Por sigurisht që kjo nuk mjaftonte, marokeni nuk e mori kurrë seriozisht futbollin.

Karriera e tij shkoi aq keq sa mes shumë dështimeve nëpër huazime, përfundoi lojtari i lirë dhe në ditën e djeshme do të zyrtarizohej te RCA Zemamra, ekip i kategorisë së dytë në Marok.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat