Fati Ismaili, është përforcimi i katërt i Rabotniçkit

Futboll

Fati Ismaili, është përforcimi i katërt i Rabotniçkit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 22:53
Fati Ismaili

Skuadra e Rabotniçki sot promovoi përforcimin e katërt këtë verë. Bëhet fjalë për Fati Ismailin, i cili nga sot u vu në dispozicion të trajnerit Ljupço Markovski, në kaudër të përgatitjeve verore për sezonin e ri.

Ismaili ishte një nga kapitenët e FCShkupit dhe një nga nëntë futbollistët, të cilët u larguan nga radhët e kampionit aktual të Maqedonisë, gjatë kësaj vere. Tani Ismaili te skuadra e “romantikëve” do të shtojë konkurencën për vijën e fundit të mbrojtjes.

Ai është një futbollist që mund të luajë si qëndrmbrojtës, por edhe si mbrojtës i majtë, andaj Markovski merr një futbollist që mund të përdoret me shumë opsione.

Ismaili është përforcimi i katërt këtë verë, pasi te Rabotniçki erdhën edhe portieri Igor Aleksovski, mbrojtësi Filip Boshkovski, si dhe mesfushori Ivo Janakievski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat