Ten Hag reagon pas humbjes: Jam i pakënaqur

Futboll

Ten Hag reagon pas humbjes: Jam i pakënaqur

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 18:50
Ten Hag

Trajneri i “Manchester United” ka komentuar humbjen e “Brighton” (1:2).

– Sigurisht, ky është padyshim një dështim dhe një zhgënjim i vërtetë. E dija q në fillim se nuk do të ishte e lehtë.

Është e qartë se në pjesën e dytë ne ishim më të mirë në mesfushë me Eriksen më poshtë dhe Ronaldon duke luajtur më lart. Ne krijuam raste, Rashford pati dy raste të mira. Sa keq që nuk shënuam.

Jam i pakënaqur, plotësisht i pakënaqur. Ne humbëm dhe nuk duhej. Ne duhet të bëjmë më mirë. Kemi bërë gabime kur luajtëm me topin, si dhe gabime organizative në mbrojtje. Ne duhet të nxjerrim mësimet.

– A ka nevojë klubi për më shumë lojtarë?

“Ne mund të bënim më mirë me lojtarët që kemi”, tha Erik ten Hag pas ndeshjes së xhiros së parë në Premier League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat