Me këto tri ndeshje hapet Superliga e Kosovës të shtunën

Futboll

Me këto tri ndeshje hapet Superliga e Kosovës të shtunën

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

Edicioni i ri garues 2022/23 i Superligës së Kosovës në futboll do të startojë të shtunën me 13 gusht.

Janë 10 skuadra që do të garojnë për të kapur objektivat e tyre derisa tabela është freskuar me Trepçën ’89 dhe Ferizajn që janë inkuadruar në elitën e futbollit kosovar, raporton KosovaPress.

Sa i përket luftës për titull, në këtë grup parashikohet të jenë skuadra si Ballkani që është kampion në fuqi, pastaj Drita, Gjilani, Llapi, e mbase edhe Prishtina me Ismet Munishin si trajner.

Të shtunën do të zhvillohen në këto tri ndeshje:

Dukagjini-Prishtina

Gjilani-Ferizaj

Trepça ’89-Drita

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat