Ultrasit djegin makinat e futbollistëve

Futboll

Ultrasit djegin makinat e futbollistëve

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:36
Ultrasit djegin makinat e futbollistëve

E paprecedentë ajo që ka ndodhur në Argjentinë. Skuadra e Aldovisi humbi 0-2 në transfertë me Godoy Cruz dhe pas 13 ndeshjesh numëron 9 disfata, 2 fitore e 2 barazime, duke u renditur në vendin e parafundit.

Ultrasit e Aldovisi nuk e kanë duruar më këtë situatë me skuadrën e tyre të zemrës dhe pas ndeshjes kanë shkuar në qendrën stërvitore te klubit dhe u kanë vënë flakën pesë makinave.

Ato u përkisnin Jose Devecchi, Jonathan Zacarias, Francisco Cerro, Chaco Martinez dhe një anëtari të stafit të trajnerëve. Ultrasit ishin futur në ambientet e klubit pasi kishin kërcënuar rojet e sigurisë.

Automjetet djegura ishin një Peugeot 308, një VW Polo, një Toyota Etios, një Mercedes Benz A200 dhe një VW Suran, sipas gazetës La Capital. Futbollistët, kur shkojnë në transferta zakonisht i lënë makinat në qendrën e klubit dhe këtë herë kjo ka rezultuar fatale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat