Manchester United është duke negociuar me Atleticon për Moratan

Futboll

Manchester United është duke negociuar me Atleticon për Moratan

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 18:25
Alvaro Morata

Manchester United dhe Atletico Madrid janë në negociata për Alvaro Moratan.

Sipas raportimeve nga ‘The Athletic’, United dhe Atletico janë në bisedime për transferimin e spanjollit në ‘Old Trafford’.

Atletico e vlerëson sulmuesin në rreth 35 milionë euro dhe nëse United përputhet me çmimin e kërkuar, atëherë sulmuesi mund të kthehet në Premier Ligë.

Interesim për Moratan kanë shfaqur edhe Juventusi, por që një tjetër rikthim i spanjollit në Torino nuk pritet të ndodhë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat