Schalke 04 merr pikën e parë në Bundesliga

Futboll

Schalke 04 merr pikën e parë në Bundesliga

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:56
Schalke

Schalke 04-Borussia Monchengladbach janë ndarë në paqe, ndërsa e kanë mbyllur me rezultatin 2-2 sfiën e javës së dytë të Bundesliga.

Dominimin e ndeshjes e patën miqtë, megjithatë ishin endasit ata që shënuan të parët, duke zhbllokuar sfidën në minutën e 29’ me Zalazar.

Monchengladbach mundi që të barazonte vetëm në minutën e 72’ me Hofmann, ndërsa në minutën e 78’ dyfishoi rezultatin me Thurman.

Schalke nuk u ndal derisa gjeti barazimin, me Bulter që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë, duke i dhuruar pikën e parë skuadrës së tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat