Shkupi - Ballkani, ky televizion transmeton ndeshjen e parë

Futboll

Shkupi - Ballkani, ky televizion transmeton ndeshjen e parë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 17:53
Shkupi - Ballkani, ky televizion transmeton ndeshjen e parë

Nesër do të zhvillohet ndeshja e parë e ‘play-off’-it në Ligën e Konferencës së UEFA-s, ndërmjet dy skuadrave shqiptare, kampionit të Maqedonisë së Veriut, Shkupit dhe kampionit të Kosovës, Ballkanit.

E emocionet e kësaj ndeshjeje, e cila zhvillohet në Shkup, do të mund t’i përjetoni edhe nëpërmjet ekranit televiziv.

Përballja e këtyre dy skuadrave do të transmetohet në dy kanale televizive: në RTK 1 dhe në Supersport, prej orës 21:00.

Ballkani synon të kualifikohet në fazën e grupeve të Ligës së Konferencës, që do të ishte një sukses i jashtëzakonshëm për futbollin kosovar, por të njëjtin synim e ka edhe klubi shkupjan.

Cilido klub që e arrin këtë gjë, atëherë do të gjindej për herë të parë në një fazë të tillë të garave evropiane.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat