Shkodranët i mban peng një mesazh nga Turqia

Futboll

Shkodranët i mban peng një mesazh nga Turqia

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 18:27
Shkodranët i mban peng një mesazh nga Turqia

Vllaznia zyrtarizoi marrëveshjen me mesfushorin me tipare sulmuese, Esat Mala, pak ditë më parë, duke konfirmuar se bëhej fjalë për një kontratë 2-vjeçare.

Burime në klubin shkodran konfirmuan dje për “Panorama Sport”, se kontrata e lojtarit është depozituar edhe në sektorin e garave në FSHF-së.

Mirëpo, deri të martën, në sistemin e transferimeve, nuk kishte mbërritur ende “OK” nga klubi turk që Mala ishte nën kontratë, Giresunspor.

Drejtuesit kuqeblu janë të bindur se regjistrimi i tij zyrtarisht është çështje orësh, teksa bëhet fjalë për diçka burokratike nga pala turke, e cila duhet të konfirmojë në sistem dhënien e leje kalimit, për t’i hapur më pas rrugën federimit për llogari të Vllaznisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat