Sane tregon bashkëlojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur ndonjëherë

Futboll

Sane tregon bashkëlojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur ndonjëherë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 19:59
Sane

Leroy Sane mund të jetë ende vetëm 26 vjeç, por ai ka luajtur së bashku me disa nga futbollistët më të mirë të shekullit të 21-të gjatë kohës së tij duke përfaqësuar Manchester Cityn dhe klubin aktual, Bayern Munich.

 

Robert Lewandowski, Sergio Aguero, Joshua Kimmich dhe Vincent Kompany janë vetëm disa nga emrat që kanë ndarë dhomën e zhveshjes me Sanen ndër vite.

Por kur u vendos nga “Simply The Best” për të emëruar lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur ndonjëherë, një njeri qëndroi mbi të gjithë të tjerët.

“Është David Silva”, tha ai për “Goal”.

"Ai është thjesht një lojtar i pabesueshëm. Mënyra se si ai drejton topin është thjesht fantastike".

Sane iu bashkua bashkëlojtarëve të tij aktualë të Bayernit, Serge Gnabry dhe Josip Stanisiq për episodin e fundit të Simply The Best, teksa ata morën me radhë për të zbuluar gjithçka rreth karrierës së tyre deri më tani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat