Shkëlqejnë Fiorentina, Villareal dhe West Ham

Futboll

Shkëlqejnë Fiorentina, Villareal dhe West Ham

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 23:04
Villareal - Hajduk

Conference League luajti sfidat e para “play-off”, me pretendentet kryesore që nuk zhgënjyen, por dhe me disa befasi.

Fiorentina, West Ham dhe Villareal, nuk zhgënjyen në shtëpi duke hedhur një hap në grupet e turneut më të ri në Europë.

Befasi erdhën nga Gjermania dhe Izraeli, ku Kolni humbi përballë Fehervarit në shtëpi, ndërsa Nice u mund në transfertë nga Maccabi i Tel Avivit.

Rezultatet

Rakow-Slavia Pragë 2-1
Slovacko-AIK 3-0
RFS-Linfilld 2-2
Jang Bojz-Anderleht 0-1
Molde-Volfsberger 0-1
Makabi Tel Aviv-Nicë 1-0
CSKA Sofje-Bazel 1-0
U. Craiova-Hapoel Ber Sheva 1-1
Basaksehir-Antverp 1-1
Vaduz-Rapid Vjenë 1-1
Zrinjski-Sllovan Bratislava 1-0
Maribor-CFR Kluzh 0-0
Koln-MOL Fehervar 1-2
FCSB-Viking 1-2
Lech Poznan-Dudelanzh 2-0
Villareal -Hajduk Split 4-2
West Ham-Viborg 3-1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat