Dhjetë shitjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit

Futboll

Dhjetë shitjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit

Më: 20 gusht 2022 Në ora: 01:02
Dhjetë shitjet më të shtrenjta

Real Madrid, një klub “nënshkrues”, gjithashtu ka vend për shitje të cilat, si të tilla, vështirë se kanë qenë ndonjëherë të këqija.

Kjo është arsyeja pse i fundit, i Casemiro-s, nëse më në fund ndodh, do të vendoset ndër më të mirat që ne shqyrtojmë tani.

Cristiano Ronaldo (2018)

Juventusi pagoi 117 milionë euro

Di Maria (2014)

United pagoi 75 milionë euro

Alvaro Morata (2017)

Chelsea pagoi 66 milionë

Ozil (2013)

Arsenali pagoi 47 milionë euro

Kovacic (2019)

Chelsea pagoi 45 milionë euro

Hakimi (2020)

Interi pagoi 43 milionë euro

Robinho (2009)

Qyteti pagoi 43 milionë euro

Varane (2021)

United pagoi 40 milionë euro

Higuain (2013)

Napoli pagoi 39 milionë euro

Odegarard (2021)

Arsenali pagoi 35 milionë euro

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat