Krstajiç: Maqedonia e fortë, na pret një sfidë e vështirë

Futboll

Krstajiç: Maqedonia e fortë, na pret një sfidë e vështirë

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 21:08
Krstajiç: Maqedonia e fortë, na pret një sfidë e vështirë

Në javën e fundit të Ligës së Kombeve, Maqedonia dhe Bullgaria do të luftojnë për vendin e dytë në grupin e 4, pasi që pozita e parë është e garantuar për Gjeorgjinë, e cila është mysafire e Gjibraltarit.

“Kur je në sport, nuk mund të ketë interes, kështu që nuk do të pajtohesha që Maqedonia nuk ka interes të fitojë, ashtu është edhe me Bullgarinë. Kemi një pikë më pak, do të bëjmë gjithçka për të fituar. Ndeshja me Gjibraltarin shkoi ashtu siç shkoi. Ne ia arritëm qëllimit tonë.

Gjëja më e rëndësishme ishte qëndrimi, të gjitha nëntëdhjetë minutat treguam përqendrim dhe dëshirë për të provuar. Nesër pres një ndeshje ndryshe, Maqedonia është një ekip i mirë dhe besoj në një ndeshje të vështirë. Jemi të përgatitur psiqikisht për këtë ndeshje, por pres që të stolisim me energjinë që kërkoj nga skuadra.

Dua që Bullgaria të shfaq të njëjtën dëshirë në të gjitha ndeshjet e ardhshme. Kam pasur shansin edhe si lojtar edhe si trajner të futem në një situatë për një ndeshje ku mund të ketë provokime. Duhet të dalim në fushë dhe të luajmë profesionalisht.

Ne do të luajmë në mënyrë atraktive aq sa do ta na lejojë kundërshtari ynë. Ky nuk është qëllimi, ndonjëherë luan mirë dhe nuk e fiton lojën. Pres një lojë të mirë nesër, por më e rëndësishmja janë pikët”, tha mes tjerash Krstajiç.

Bullgaria ka një pikë më pak se Maqedonia dhe janë në kërkim të fitores në Shkup. Maqedonia mund të jetë e kënaqur me një barazim, por fitorja do të jetë imperativ. Ndeshja në mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, do të zhvillohet të hënën (26 shtator) në orën 20:45.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat