Kombëtarja i kthehet stërvitjeve pas disfatës në Izrael

Futboll

Kombëtarja i kthehet stërvitjeve pas disfatës në Izrael

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 21:17
Kombëtarja i kthehet stërvitjeve pas disfatës në Izrael

Kombëtarja shqiptare është kthyer gjatë paradites së sotme në Shqipëri teksa ka filluar menjëherë përgatitjet për ndeshjen e ardhës që luan të martën, atë ndaj Islandës në “Air Albania”.

Humbja për përfaqësuesen shqiptare nuk ka kaluar pa pasoja, pasi në ndeshjen ndaj izraelitëve ka pësuar një dëmtim Arlind Ajeti, i cili nuk mori pjesë në seancën e sotme stërvitore dhe po kontrollohet nga stafi mjekësor nëse mund të jetë i gatshëm për këtë sfidë apo jo.

Si pasojë e problemeve me dëmtimin e tij, edhe Myrto Uzuni është në dyshim për këtë ndeshje.

Por autori i golit ndaj Izraelit, mori pjesë rregullisht në seancën e sotme stërvitore dhe ndeshjen brenda grupit të lojtarëve zëvendësues apo që nuk luajtën në Tel-Aviv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat