Holanda më e mirë se Belgjika

Futboll

Holanda më e mirë se Belgjika

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:38
Holanda më e mirë se Belgjika

Kombëtarja e Holandës ka shënuar fitore me rezultat 1:0 kundër  Belgjikës.

Holanda përfundon në pozitën e parë, ndërsa Belgjika nuk ia arriti qëllimit, mbetet në pozitën e dytë. 

Futbollisti van Dijk në minutën e 73-t realizoi për fitoren e  "Tulipanëve".

Holanda përfundon në vend të parë me 16 pikë në Grupin e 4-t të Ligës së Kombeve, divizioni A, pasojnë Belgjika me 10, Polonia 7 dhe Uellsi me 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat