Trajneri Pioli bën plane që të “zhblokojë” De Ketelaere

Futboll

Trajneri Pioli bën plane që të “zhblokojë” De Ketelaere

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 12:25
Trajneri Pioli bën plane që të “zhblokojë” De Ketelaere

Te Milan kanë një plan për të zhbllokuar Sharll De Ketelaere, në zonën e portës. Belgu nisi mirë te “kuqezinjtë”, por ende nuk e ka gjetur golin e tij të parë.

Goli i fundit i shënuar nga belgu në një ndeshje zyrtare daton në prill të vitit 2022. Gjashtë muaj të thatë që nuk e shqetësojnë atë.

Pioli ka tashmë si objektiv zhbllokimin e De Ketelaere. Një objektiv që Pioli shpreson ta arrijë falë disa masave taktike. Përveç rritjes së minutave të luajtara në fushën e lojës,

Pioli mendon ta pozicionojë më në krye të sulmit. Një nga mundësitë është që ai të luajë shumë pranë Zhirou-s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat