Kosova e Shqipëria, luajnë sfidën e radhës!

Futboll

Kosova e Shqipëria, luajnë sfidën e radhës!

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 13:42
Kosova e Shqipëria, luajnë sfidën e radhës!

Kosova e Shqipëria, luajnë sfidën e radhës!

Liga e Kombeve do të zhvillojë ndeshjet e fundit të këtij edicioni, ku sigurisht përpos kombëtares së Shqipërisë, do të jetë aktive edhe ajo e Kosovës, të cilat do të përballen me Islandën, respektivisht Qipron sa për “adet,  ndërsa ka edhe ndeshje të tjera mjaft interesante.

Kryendeshja e mbrëmjes do të luhet në kuadër të Ligës A, mes Portugalisë dhe Spanjës. Kombëtaret iberike luajnë për llogari të Grupit 2.

Portgualia ndodhet në vendin e parë me 10 pikë, ndërsa Spanja ka 8 pikë në vendin e dytë dhe sonte i duhet vetëm fitorja për të siguruar një biletë për në “Final-Four”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat