Superliga rikthehet nesër me dy ndeshje

Futboll

Superliga rikthehet nesër me dy ndeshje

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 14:44
Superliga rikthehet nesër me dy ndeshje

Pas ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për futbollin vendor.

Nesër do të rikthehet Albi Mall Superliga e Kosovës në futboll me dy ndeshje të mbetura.

Loja kryesore e ditës do të jetë ajo në mes të Prishtinës me Dritën.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e tretë të ligës elitare, ndërsa do të luhet vetëm nesër në stadiumin “Fadil Vokrri” duke filluar nga ora 19:00.

Ndërkohë, nesër në fushën e blertë do të zbresë edhe kampioni aktual i Kosovës, Ballkani.

Therandasit do ta luajnë (13.00) ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë ndaj Malishevës, për shkak të angazhimeve të tyre në Ligën e Konferencës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat