Përleshje e madhe mes tifozëve

Futboll

Përleshje e madhe mes tifozëve

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 19:11
Përleshje e madhe mes tifozëve

Momente frike ndodhën pasditen e së hënës, pak orë para ndeshjes së Ligës së Kombeve mes Anglisë dhe Gjermanisë në stadiumin Wembley, e cila në fund u mbyll me rezultat 3:3.

Një grup ultrasish gjermanë, rreth 100 sipas dëshmive, në fakt kanë sulmuar një pub, afër stadiumit “Wembley”, pak para orës 18:00.

Ultasit ishin të armatosur me mjete të rëndë si dhe doreza hekuri.

Huliganët nisën të qëllonin këdo, siç thanë disa dëshmitarë.

Një zëdhënës i policisë britanike tha: “Rreth orës 18:00, oficerët mësuan për trazira në një pub në Dagmar Avenue në zonën e ëembley. Zyrtarët u përgjigjën shpejt dhe ndanë grupet e tifozëve të përfshirë. U bënë arrestime të shumta. Agjentët qëndruan në zonë për kontrolle të mëtejshme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat