​Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

Futboll

​Infantino për tragjedinë në Indonezi: Ditë e zezë për futbollin

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 15:40
​Infantino

Të paktën 125 persona kanë vdekur në një përplasje në një ndeshje futbolli në Indonezi, e cila është bërë një nga fatkeqësitë më të rënda të futbollit në botë.

Qindra të tjerë u lënduan gjithashtu si pasojë e humbjes së ekipit Arema FC dhe më pastaj gjatë daljes nga stadiumi nga tollovia e shkaktuar.

Përplasja ndodhi pasi policia përdori gaz lotsjellës tifozët që pushtuan fushën.

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka reaguar pas kësaj ngjarje duke thënë se kjo është një ditë e zezë për futbollin.

“Një ditë e zezë për të gjithë të përfshirët në futboll dhe një tragjedi përtej të kuptuarit tonë”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat