Cili notën me të madhe nga mediumi zviceran, Xhaka apo Shaqiri?

Futboll

Cili notën me të madhe nga mediumi zviceran, Xhaka apo Shaqiri?

Nga: K. Goca Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 14:56
Cili notën me të madhe nga mediumi zviceran, Xhaka apo Shaqiri?

Mediumi i njohur zviceran, “20min” ka vlerësuar me nota secilin futbollist të kombëtares së Zvicrës.

Zviceranët shënuan fitore të madhe me rezultat 1:0 ndaj Kamerunit, në hapje të Grupit G të Kampionatit Botëror.

Si u vlerësuan kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri?

Nota e lojtarëve: Yann Sommer 5, Silvan Widmer 5, Manuel Akanji 4, Nico Elvedi 4, Ricardo Rodriguez 4, Remo Freuler 4, Granit Xhaka 4, Ruben Vargas 3, Djibril Sow 3, Xherdan Shaqiri 5, Breel Embolo 5.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat