Xavi mesazh Barçës

Futboll

Xavi mesazh Barçës

Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 13:22
Xavi mesazh Barçës

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka kërkuar nga drejtuesit e klubit të tij, që të mos i shesin Frenkie de Jong dhe Marc-Andre Ter Stegen, raportojnë mediat spanjolle.

Klubi katalonas është duke menduar t’i shesë disa lojtarë në mënyrë të gjenerojë të ardhura pas dështimit në Ligën e Kampionëve.

‘Blaugranat’ po mendojnë të shesin De Jong dhe Ter Stegen nga të cilët Barcelona mendon të përfitojë 80 milionë euro.

Megjithatë, të dy lojtarët ende janë pjesë e planeve të Xavit, i cili ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të mos i shesë De Jong-un dhe Ter Stegen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat