Investoi 2 milionë euro me gruan, trajneri i Danimarkës merr detyrën e re

Futboll

Investoi 2 milionë euro me gruan, trajneri i Danimarkës merr detyrën e re

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 21:41
Investoi 2 milionë euro me gruan, trajneri i Danimarkës merr detyrën e re

Kasper Hjulmand prej 4 vitesh zotëron “Sport Advisor” në bashkëpronësi me Tomas Frank, trajner i Brentfordit. Kjo platformë dixhitale merret me trajnerët për fëmijë.

Pak para Botërorit, Hjulmand me bashkëshorten e tij Vibeke, themeluan “Hjulmand Sport ApS” me vlerë 2 milionë euro.

Deri pak ditë më parë ka qenë në rolin e aksionerit mazhoritar me 72 për qind të aksioneve, teksa në fillim të javës së ardhme duhet të emërohet administrator i deleguar. rol të cilin e mbulon bashkëshortja, e cila së fundmi ka marrë detyrën e sekretares së përgjithshme në “Shoqatën e psikologëve danezë”.

Duke qenë se zonja Hjulmand nuk lejohet të ketë të dyja rolet njëkohësisht, detyrën do ta marrë përsipër trajneri i Danimarkës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat