Xavi do ta përcjellë nga afër ndeshjen Spanjë – Gjermani

Futboll

Xavi do ta përcjellë nga afër ndeshjen Spanjë – Gjermani

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 13:14
Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez do ta përcjellë sot nga afër ndeshjen Spanjë – Gjermani.
Kombëtarja e Spanjës dhe Gjermanisë përballen sot në kuadër të grupeve të Kampionatit Botëror Katar 2022.

Sipas raportimeve të ‘Mundo Deportivo’, Xavi Hernandez do të jetë në tribunat e stadiumit.

Trajneri i Barcelonës thuhet se do të jetë aty për të parë nga afër mesfushorin e Gjermanisë, Ilkay Gundogan.

Ylli i Man City, Gundogan lidhej me një kalim të mundshëm te Barca edhe gjatë verës së kaluar, por një lëvizje e tillë s’u kompletua asnjëherë.

Barcelona duket se planifikon ta transferojë gjermanin gjatë verës së ardhshme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat