Gjermania me “armët” më të forta ndaj Kosta Rikës

Futboll

Gjermania me “armët” më të forta ndaj Kosta Rikës

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 11:22
Gjermania

Vetëm fitorja ndaj Kosta RIkës do të bënte që Gjermanisë të futet në grupin e 16 skuadrave më të mira që Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar.

Zhgënjimi nga dy ndeshjet e para me një humbje nga Japonia dhe një barazim përballë Spanjës kanë bërë që skuadra e trajnerit Hansi Flick të ketë vetëm një pikë para ndeshjes vendimtare me Kosta Rikën e cila zhvillohet sonte me fillim nga ora 20:00.

Gjermanët janë të detyruar të kërkojë tre pikë të plota nga ky ballafaqim, andaj pritet që në fushë të zbresin me “armët” më të forta të cila i kanë në dispozicion.

Këto janë formacionet e mundshme:

Kosta Rika (5-4-1): Navas; Fuller, Duarte, Ëaston, Chacon, Oviedo; Torres, Borges, Tejeda, Campbell; Contreras.

Gjermania (4-2-3-1): Neuer; Kehrer, Sule, Rudiger, Raum; Gundogan, Kimmich; Gnabry, Musiala, Sane; Fullkrug.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat