Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant

Futboll

Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 14:28
Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant

Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant!

Një turmë e pabesueshme njerëzish, të mbledhur përballë detit, në qytetin Mar del Plata, u përlot për fitoren 2-1 të Argjentinës ndaj Australisë dhe kaloi në ekstazë pas kualifikimit në çerekfinale të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Në vendin latino-amerikan, ku njerëzit janë “të sëmurë” pas futbollit dhe i falen “Zotit” të kësaj loje, Diego Armando Maradonës, ëndërrojnë të përsëritin suksesin e arritur në Botërorin e vitit 1978 dhe atë të vitit 1986.

Është mundësia e fundit që Lionel Messi, tashmë 35-vjeç, që ngrejë lart Kupën që do ta bënte ndoshta më të madhin e historisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat